Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Mushkëri pule me patate

Përbërësit

  • 500 gr mushkëri pule
  • 4 patate
  • 250 gr miell misri
  • 250 gr miell
  • kripë
  • vaj Për të fërguar

Hapat

Mushkëritë e pulës i premë në copa të vogla, përmbi ia hedhim miell misrin, miellin, kripen dhe i përziejmë.

I fërgojmë në tigan, ndërsa në anën tjetër patatet e prera i fërgojmë.
Pas pjekjes i vendosim në enën për shërbim.

Postime të ngjashme

Tavë me spinaq

S.B.

Recetë për krem nga bajamet, fare pa sheqer. Do ta pëlqejnë të gjithë

S.B.

Si ta ruani freskinë e borzilokut: Truk i shkëlqyeshëm me të cilin kjo erëz të qëndrojë e freskët, aromatike, plot shije dhe gjithmonë e përdorshme!

S.B.

Rapsodia e shijes e cila mbahet në mend: Mish pule në salcë kefiri dhe shafrani është kryevepër

S.B.

Qofte kreshmore të cilat do t’i dëshironi: Zëvendësimi i mishit është shumë i shijshëm!

S.B.

Brusketa me djathë dhe kastravec

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...