Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Musliu: Mesazhet e Ambasadës Amerikane kanë efekt te politikanët shqiptar

Shkup, 1 prill, Zhurnal.mk – Analisti politik Albert Musliu në lidhje me takimin e sotëm midis ambasadorit të SHBA Kate Byrnes dhe drejtuesve të Aleancës së Shqiptarëve dhe Alternativës, thotë se mesazhet nga ambasada Amerikane kanë një efekt mbi politikanët shqiptar, kështu që edhe nëse duan, ata nuk mund të pengojnë debatin e ndryshimeve në Komision për më shumë se dy ditë. Mund të zgjasë maksimumi tre ditë dhe gjithçka do të ketë mbaruar. Ekziston një kuorum për votimin”, tha ai.

Sipas tij, poenta është që ngërçi që ishte në muajt e fundit nuk mund të zgjidhet brenda një ose dy ditëve.

“Ka gjëra që nuk janë thënë me ASH-AAA. Megjithatë, unë besoj se në këtë fazë nuk do të ketë lojë dhe marrëveshja për shtyrjen e regjistrimit do të jetë e vlefshme”, tha Musliu

Postime të ngjashme

Kola: Maqedonia e Veriut kurban

R Zh

ASH: Nuk ka ndryshim të himnit, Ahmeti – Zaev mashtrojnë, dështuan në integrime!

Dafina Vidishiqi

Ministri Hoxha nesër vizitë zyrtare në Turqi

Dafina Vidishiqi

Mexhiti takon Kodhelin, zotohen për thellimin e bashkëpunimit parlamentar

Dafina Vidishiqi

Deputeti Rexhepi priti në takim Mimi Kodhelin nga Kuvendi i Shqipërisë

Dafina Vidishiqi

Gjykimi kundër Jordan Kamçevit fillon më 16 korrik

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...