Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Musliu: Nuk e di pse po bëjmë një person të rëndësishëm nga Karakaçanov

Zhurnal Ads

Shkup, 30 nëntor, zhurnal.mk – Analisti politik, Albert Musliu në studio 10 në TV24 tha se sjellja e Bullgarisë ndaj Maqedonisë së Veriut për hyrje në BE është joevropiane dhe në dëm të të dyja vendeve, transmeton Zhurnal.

“Nuk e di pse bëjmë aq person të rëndësishëm nga Karakaçanov. Ai po bën atje PR fushatën e tij. Për disa çështje edhe pse dëshirojmë, nuk mundemi të negociojmë. Ndjenja juaj dhe identiteti nuk janë çështje administrative. Nuk mund të gjithë të bëhemi ekspertë për histori dhe linguistikë. Sjellja e Bullgarisë është joevropiane dhe e dëmshme për të dyja vendet. Nuk duhet të biem pre e atyre provokimeve, sepse e ngrisim reitingun e politikanëve atje”, vlerëson Musliu.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Kthehen linjat e rregullta të autobusëve Prishtinë – Shkup

T E

Mickoski: Bllokada nga ana e Bullgarisë, katastrofë kombëtare

E.E.

Quçukov: Me bllokadën Sofja shkakton ndjenja antibullgare dhe izolohet në BE

E.E.

LSDM apel qytetarëve për përgjegjësi dhe respektim të masave

E.E.

Nga shokë në “armiq” / Sot fillon seanca ku Katica ka paditur Boki 13 për inçizim ilegal

Z H

Ulja e vdekshmërisë në periudhën perinatale është për shkak të investimeve të mëdha në këtë segment

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...