Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Mustafa me kritika ndaj BE-së: Dialogu e ka humbur kuptimin

Zhurnal Ads

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se dialogu me Serbinë e ka humbur kuptimin.

Ai ka hedhur kritika ndaj Bashkimit Evropian për qasjen ndaj dialogut që sipas Mustafës po trajtohen çështje që janë mbyllur me “Pakon e Ahtisarit”.

Mustafa përgëzoi deputetin, Shaip Kamberi, për fjalimin e tij në Kuvendin e Serbisë, duke shtuar se në shtetin serb nuk ka demokraci.

“Kosova është treguar konstruktive karshi dialogut dhe angazhimit të BE-së dhe SHBA-së për këtë proces. Edhe Kryeministri Hoti po tregon përkushtim shumë konstruktiv”, ka thënë ndër tjerash Mustafa.

Mustafa në Facebook shtoi se kontruktiviteti i Kosovës ndaj dialogut nuk po vlerësohet nga Bashkimi Evropian.

“Por ky përkushtim i yni, kam përshtypje se nuk po vlerësohet nga BE”, ka thënë Mustafa. /Insajderi.com

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Kosovë/ Zemaj: 20 për qind e vaksinës anti-covid do të jetë falas

S.B.

Gërxhaliu:BQK-ja storie e suksesit në raportin e progresit

admin

Në Bruksel nuk shkojmë për t’i bërë favore Serbisë, kemi mbështetjen e SHBA-së

T E

Bie numri i rasteve aktive me COVID-19 në Gjilan

S.B.

Një grua nga Obiliqi e raporton burrin në Polici për dhunë fizike ndaj saj dhe vajzave

S.B.

Fushë Kosovë: Një person arrestohet për sulm seksual

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...