Agjencia Zhurnal.mk

Mustafa: Mini-Schengen’i ballkanik është një Jugosllavi e re

Prishtinë, 10 nëntor – Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se Mini-shengeni është një Mini-Jugosllavi, që kësaj here po bëhet pa Kroacinë e Slloveninë, por me Shqipërinë në të.

Ai duke komentuar takimet e liderëve të Ballkanit Perëndimor, Rama Zaev e Vuçiq tha se “politikat e Mini-shengenit i largojnë vendet e Ballkanit Perëndimor nga rruga e integrimeve evropiane dhe i qon në strofullën euroaziatike të dominuar nga Rusia”.

Sipas Mustafës, në shikim të parë këto duken projekt atraktivë, por në esencë po bëhet fjalë për një Jugosllavi të re.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...