Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Mustafa: Nuk ka asnjë favorit për kryetar të LDK-së

Kryetari i dorëhequr i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë ditën e sotme se nuk ka asnjë favorit për zgjedhjen e kryetarit të ri të partisë.

Pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë, Mustafa tha se kanë diskutuar vetëm për caktimin e një date për mbajtjen e kuvendit zgjedhor, e jo ndonjë kandidaturë të caktuar.

“Ne vetëm e kemi caktuar datën e Kuvendit, s’ka favorit. Asnjë emër nuk është diskutuar, kemi diskutuar vetëm për ditën (Kuvendin)”, tha ai.

Postime të ngjashme

Prokuroria Themelore në Prishtinë nis hetim për “Zbulimin e fshehtësisë zyrtare”

N E

Haxhiu: Sigurimi i vaksinave është top prioritet i qeverisë

N E

Një person ka mbetur i vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur në Mitrovicë

N E

“Eksplodoi balona” e Janez Janshës si lajm i pavërtetë, por që nxiti reagime të ndryshme

R Zh

Në Kosovë nga e hëna mësimi me prezencë fizike

N E

Kosova regjistron mbi 12 mijë raste me Kovid-19

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...