Kosovë

Mustafa tregon çka bisedoi me Haradinajn: Nuk mund të thuhet se njëri partner e shpëtoi e tjetri e shiti Ujmanin

Zhurnal Ads

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka sqaruar edhe një herë pikën 7 të marrëveshjes Kosovës –Serbi për liqenin e Ujmanit.

Mustafa ka dhënë detaje dhe ka treguar edhe se çfarë ka biseduar me Kreun e AAK-së, Ramush Haradinajn ditën kur ai e refuzonte këtë pikë të marrëveshjes disa orë para nënshkrimit të saj.

Ai ka theksuar se formulimin e ri  për Ujmanin e ka kërkuar vetë Haradinaj dhe se nuk është e denjë që të thuhet se njëri partner e shpëtoi Ujmanin kurse tjetri e shiti.

Postime të ngjashme

Daçiq: Prania e Trumpit do të ishte garantues i asaj që nënshkruhet

admin

Ekspertët vlerësojnë se Serbia s’e ka asnjë pronë në Kosovë

admin

Deputeti i LDK-së: Në delegacionin e Kosovës për bisedimet me Serbinë shkuan njerëz pa eksperiencë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...