Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Mustafa tregon çka bisedoi me Haradinajn: Nuk mund të thuhet se njëri partner e shpëtoi e tjetri e shiti Ujmanin

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka sqaruar edhe një herë pikën 7 të marrëveshjes Kosovës –Serbi për liqenin e Ujmanit.

Mustafa ka dhënë detaje dhe ka treguar edhe se çfarë ka biseduar me Kreun e AAK-së, Ramush Haradinajn ditën kur ai e refuzonte këtë pikë të marrëveshjes disa orë para nënshkrimit të saj.

Ai ka theksuar se formulimin e ri  për Ujmanin e ka kërkuar vetë Haradinaj dhe se nuk është e denjë që të thuhet se njëri partner e shpëtoi Ujmanin kurse tjetri e shiti.

Postime të ngjashme

Gërvalla deklarohet për herë të parë për hartën me kufijtë e copëtuar të Ballkanit

S.B.

Reagon Vlora Çitaku pasi Apeli ia anuloi dënimin me burgim të përjetshëm burrit që vrau gruan me shufër metalike në Kamenicë

S.B.

Ministria tregon pse e publikuan listën me bizneset që përfituan nga Programi i Rimëkëmbjes Ekonomike

S.B.

Mbi 11 mijë raste aktive me COVID-19

S.B.

Sot seanca e radhës ndaj komandant “Ujkut”

S.B.

Shefi i zyrës së BE-së reagon pas publikimit të emrave të bizneseve që fituan më shumë nga Pakoja e Rimëkëmbjes

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...