Agjencia Zhurnal.mk
Auto

MV Agusta celebron 75-vjetorin me një model të ri

Motori ”agresiv” MV Agusta feston 75-vjetorin e tij.

Quhet ”Superveloce 75anniversario” emri i modelit të ri që kompania mendoi për të festuar ditëlindjen e rëndësishme të kompanisë.

Motori special do të prodhohet në një seri super të kufizuar prej 75 njësish dhe do të mund të blihet në internet për vetëm 75 orë, ose edhe më pak nëse porositë mbarojnë para afatit

”Superveloce 75anniversario” përbëhet nga 3 cilindra në rresht me një fuqi prej 147 kf në 13 000 rpm për një shpejtësi maksimale prej mbi 240 km/h.

Detaje të hollësishme dhe pajisje shtesë të dedikuara e bëjnë atë edhe më ekskluziv.

Punimet janë frymëzuar nga trengjyrëshi të zeza dhe ari dhe tapiceri të kuqe/ANSA.

Postime të ngjashme

Ken Block shet Ford Hoonitruckun për një milion dollarë

Dafina Vidishiqi

Gronos është Mercedes-AMG G63 i Mansory

Dafina Vidishiqi

Filloi prodhimi i veturës së re Nissan Qashqai

Dafina Vidishiqi

Dacia ndryshon logon

Dafina Vidishiqi

Mazda do të lansojë 13 modele të automjeteve të elektrizuara deri në vitin 2025

Dafina Vidishiqi

Ford Bronco që i përkiste Kevin Hartit po del në ankand

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...