Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Myslimanët në Austri po refuzojnë ta varrosin Kujtim Fejzullain

Varrimi i terroristit Kujtim Fejzullai, i lindur në Vjenë me prejardhje nga Maqedonia e Veriut, i cili vrau katër persona dhe që u vra nga Policia pas sulmit terrorist në qendër të Vjenës, ka shkaktuar një krizë në vendin e tij të lindjes.

Menaxheri i Varrezave Myslimane të Liesingut, Ali Ibrahim, tha se askush nuk po pranon ta varrosë terroristin, duke theksuar: “Ai është vrasës që vret njerëz të pafajshëm dhe lëndon të gjithë myslimanët. Myslimanët nuk dëshirojnë të flenë pranë një vrasësi”, tha ai, raporton agjencia turke e lajmeve DHA, transmeton Zeri.info.

Edhe zyrtarë të varrezave në Vorarlberg, Vjenë, ku sulmuesi kishte jetuar, kanë refuzuar ta varrosin atë, pasi edhe nga Varrezat Myslimane të Vjenës u tha se nuk do ta varrosin sulmuesin.

Në këtë situatë, nuk dihet se ku dhe kur do të varroset Fejzullai.

Postime të ngjashme

Italia në alarm nga mutacioni i ri: Fëmijët e kopshteve dhe shkollave po injektojnë në masë familjet e tyre

T E

Falsifikoi rrëmbimin e tij për të shmangur shkuarjen në punë

T E

Sllovakia zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

T E

Siria dënon sulmet amerikane kundër milicive pro-iraniane

T E

Në dyshim plani i Netanyahut për t’u dhuruar vaksina shteteve mike

T E

Ish-mbreti spanjoll paguan 4.4 milionë euro, pas skandaleve

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...