Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Nadal: Në moshën 19 vjeç më thanë se nuk mund të luaja më tenis

Rafael Nadal është një nga tenistët më të mirë në histori, por në moshën 19 vjeçare karriera e tij u vu në pikëpyetje.

Nadal fitoi trofeun e tij të parë në Roland Garros në 2005, por problemet me këmbën e majtë i shkaktuan atij probleme të mëdha.

“Sapo fitova trofeun tim të parë në Roland Garros, më thanë se nuk do të mund të luaj më tenis për shkak të një deformimi në këmbën time të majtë. Dhimbja ishte aq e fortë saqë u detyrova të ulesha në mes të fushës dhe të godisja topin. Në fund, unë arrita të dilja jashtë”, tha Rafa.

Rafa gjithashtu foli për rivalitetin me Federer.

“Për mua, ky është një nga rivalitetet më të mëdha dhe më të vërteta në histori. Ai është miku im. Rivaliteti është i mirë për tenisin, ne të dy luftojmë gjithë jetën dhe në një farë mënyre jemi të ngjashëm”, tha tenisti spanjoll.

Postime të ngjashme

Tuchel i lumtur me kalimin në gjysmëfinale

Z H

Gattuso drejt Fiorentinës, Napoli studion dy alternativa për stolin

Z H

Dënohet gjyqtari që nuk e pranoi golin e Ronaldos kundër Serbisë

Z H

Ndizet gara në Kupën e Shqipërisë, sot përcaktohen finalistet

Z H

Mbrojtësi i Bayern Munich pas eliminimit: Shpresojë që PSG ta fitojë Ligën e Kampionëve!

Z H

Martohen dy gjyqtarët e famshëm, Howard Webb dhe Bibiana Steinhaus

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...