Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Nafta dhe benzina me çmime më të shtrenjta

Shkup, 21 shtator – Zhurnal.mk – Me vendim të Komisionit Rregullator për Energjetikë, çmimet e benzinës EUROSUPER BS 95 dhe BS 98 do të shtrenjtohen për dy denarë, informon Zhurnal.

Kështu, çmimi i benzinës EUROSUPER BS 95 do të jetë 60,5 denarë, ndërsa BS 98 do të jetë 62,5 denarë.

Çmimi i dizelit do të shtrenjtohet për gjysmë denari, me çka çmimi i ri do të jetë 49,5 denarë për litër. I njejti çmim do të jetë edhe për vajin ekstra të lehtë./Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Agjenda kryeministrit Zaev: Takime pune në Bruksel, Madrid dhe Athinë

R Zh

Arifi: Fillon rekonstruimi i rrugës lokale Tetovë-Bërvenicë

R Zh

Editorial: Sfidat kryesore të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut gjatë vitit 2021

R Zh

Ndërtimi i bulevardit “Bosnjë e Hercegovina” hyn në fazën përfumdimtare

R Zh

Gashi: Integrimi i përnjëhershëm dhe i plotë i Ballkanit Perëndimor në BE mund ta qetësojë rajonin tonë të trazuar

R Zh

Hristijan Mickoski pajtohet që rruga jonë e vetme është Bashkimi Evropian

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...