Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Naftëtarët 12 ditë grevë urie, përkeqësohet gjendja shëndetësore. Kreu i Sindikatës dy herë në spital për probleme me zemrën

Përkeqësohet gjendja e naftëtarëve grevistë të Mallakastrës. Mësohet se gjatë natës ka shkuar dy herë në spitalin e Mallakastrës kreu i sindikatës së naftëtarëve Sokol Dautaj që ka pësuar dy goditje në zemër.

Dautaj ka pasur luhatje të tensionit duke e detyruar të shkojë drejt spitalit me mjete private, pa pranuar ndihmën e stafit mjekësor në mjediset e grevës. Aktualisht Dautaj ndodhet në spital por do t’i rikthehet mjediseve të grevës.

Në gjendje të vështirë shëndetësore ndodhen edhe 9 grevistët e tjerë të urisë të cilët vazhdojnë të jenë të ngujuar në mjediset e qendrës shëndetësorë të uzinës. Ata kanë deklaruar se greva e tyre nuk do të ndalet dhe përgjatë këtyre ditëve nuk ka pasur asnjë reagim për zgjidhjen e situatës.

Postime të ngjashme

Rama uron një ditë të buzëqeshur, publikon imazhe nga vaksinimi i të moshuarve në Lezhë

S.B.

Basha publikon mesazhin: 50 ditë deri më 25 prill, Shqipëria e fundit për të ardhurat për frymë në Europë

S.B.

Ministri gjerman, Maas: Diskutimet për ndryshimin e kufijve në Ballkan nuk na çojnë përpara

S.B.

“Kush ka më shumë mandate…”, Bylykbashi tregon si zgjidhet kryeministri pas 25 Prillit

T E

Tërmeti i fortë në Greqi u ndje edhe në Shqipëri, qytetarët në Elasona dalin të trembur në rrugë e sheshe

T E

Zgjedhjet e 25 prillit/ Celibashi: Pajisja e Identifikimit Elektronik demonstrohet në Kukës, e thjeshtë dhe e sigurt

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...