Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Naftëtarët e Ballshit rrëzojnë portën kryesore të uzinës dhe hyjnë brenda me forcë

Naftëtarët e Ballshit kanë mundur që të rrëzojnë kordonin e krijuar nga policët ditën e sotme dhe të hyjnë në ambientet e uzinës.

Pas disa minutash përplasje, ata kanë rrezuar derën dhe të gjithë janë futur në ambientet e rafinerisë.

Naftëtarët i janë  drejtuar ndërtesës ku qëndron administrata, ndërsa forcat e sigurisë janë vendosur tek dera e administratës.

Me thirrjet duam lekët tona, naftëtarët i janë drejtuar ambienteve të punës.

Sipas specialistëve, brenda rafinerisë ka pajisje që duhen mirëmbajtur, në të kundërt ato përbejnë një rrezik serioz jo vetëm për punonjësit por për gjithë rrethin e Mallakastrës.

Postime të ngjashme

U largua nga PS, e fundit në listën e LSI ish-drejtoresha e tatimeve

T E

Jep dorëheqjen nënkryetari i bashkisë së Durrësit, Florian Tahiri/ Kandidat i PDIU-së më 25 prill

S.B.

8 Marsi, Veliaj: Gratë mbështesin punët e mira; Ne kandidojmë Luljetën dhe Najadën, ata Saliun dhe Flamur Nokën

S.B.

Meta ktheu kontratën për koncesionin e Rinasit/ Kuvendi ja rrëzon me 84 vota

S.B.

Kush janë tre emigrantët në listat e PS, Rama zbulon qarqet ku do të kandidojnë

S.B.

Zgjedhjet e 25 prillit/ LSI dorëzon listat e kandidatëve në KQZ, Kryemadhi kryeson në Tiranë dhe Fier

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...