Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Nagavci jep sinjale që Vjosa Osmani do të jetë në listë të VV-së

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, deklaroi se në bazë të asaj që ka deklaruar Vjosa Osmani – ajo do të garojë në një listë të përbashkët me subjektin politik që drejtohet nga Albin Kurti.

Këto komente zyrtarja e Lëvizjes Vetëvendosje i bëri për Euronews.

“Varet sesi do të shkojë në zgjedhje Osmani. Për aq sa ajo ka deklaruar dhe kemi parë deri më tani sigurisht që do të krijojë një listë zgjedhore dhe do të garojë bashkë me ne në listën e përbashkët”, tha ajo.https://tinyurl.com/y4tkrgmb

Më tutje, Nagavci, theksoi se në bazë të sondazheve, Vetëvendosje do t’i fitojë 50% të votave.

“Ne aktualisht dhe ligjërisht, do të duhej të ishim në pushtet, për më tepër të gjitha sondazhet e tregojnë se Lëvizja jo vetëm që është fuqia e parë politike në vend dhe do të fitojë bindshëm, dhe do të kalojë edhe 50% dhe do arrijë që të krijojë një qeveri stabile”, tha Nagavci.

Postime të ngjashme

Bekimi rrëfen rënien e Jasharëve, ai ishte në Gjermani me Rifatin, kush ia dha lajmin?

T E

Shtrenjtohet prodhimi në Kosovë

T E

Osmani nga Prekazi: Sakrifica e familjes Jashari rezultoi me pavarësinë e Kosovës

S.B.

Rugova: Garda që e fundosi LDK-në po synon një kryetar formal dhe të kontrollueshëm

T E

8880 raste aktive me COVID në Kosovë

S.B.

Aksion i madh i Policisë në gjithë Prishtinën

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...