Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Nainggolan: Conte më futi në fushë 8 minuta dhe më hodhi gjithë fajin mua

I rikthyer te Cagliari në këtë fillim viti 2021, Radja Nainggolan ka gjetur menjëherë lumturinë.

Pas një periudhe 6 mujore aspak të këndshme te Interi mesfushori belg është rikthyer te Cagliari aty ku ndihet si në shtëpi.

Në një intervistë për mediat italiane Nainggolan i është rikthyer eksperiencës 6-mujore te Interi ku nuk i ka kursyer kritikat për trajnerin Antonio Conte.

“Te Inter kisha një trajner të shkëlqyer, por unë u lëndova kur ai më aktivizoi vetëm tetë minuta në një ndeshje dhe më pas më bëri përgjegjës për gjithçka. Ç’mund të bëja për 8 minuta? Unë nuk bëra polemika atëherë dhe nuk do e bëj as tani. Gjithçka ka kaluar.

Unë jam plotësisht i shëndetshëm. Nuk kam munguar në asnjë seancë stërvitore dhe as kam ardhur vonë”, u shpreh Nainggolan

Postime të ngjashme

Konfirmohet dueli Fury – Joshua

Z H

Mësohet sa ka ofruar Interi për kontratën e re me Barrella

Z H

Buzëqesh Milani, ky është vendimi i Calhanoglut

Z H

ZYRTARE/ Juventusi blen përfundimisht kartonin e McKennie ng Schalke 04

Z H

Daja: Na penalizoi gjëndja e fushës, Apolonia nuk vodhi asgjë!

Z H

Vazhdoi seria e fitoreve të Cityt, triumfoi ndaj Wolverhamptonit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...