Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Najçevska thumbon Grubin: A do të më subvencionojë shteti nëse blej speca për ajvar nga një shqiptar?

Shkup, 23 shtator, Zhurnal.mk – Profesoresha Mirjana Najçevska ka reaguar në lidhje me subvencionimin e firmave private nëse punësohen qytetarë nga etni të ndryshme.

Ajo pyet nëse do të jepen subvencione të posaçme për maqedonasit të cilët do të ndërtojnë shtëpi në një lagje ku jetojnë shumicë shqiptar.

“Për shembull shteti të paguajë 1/3 e shtëpisë. A do të stimulohen me subvencione bashkësitë fetare nëse konvertojnë dikë nga ndonjë fe tjetër. Nuk e di nëse duhet t’i numërojmë ateistët. A duhet të paguhet dyfish apo gjysmë çmim”, ironizon Najçevska.

Najçevska vazhdon me ironizimin duke thënë nëse ka firma shqiptare më shumë se 20% a duhet të mbyllen.

“A do të më subvencionojë shteti nëse blej speca për ajvar nga një shqiptar”, pyet Najçevska.

Postime të ngjashme

Qeveria ka vendosur, nuk ka orë policore pas mesnate

Dafina Vidishiqi

Manifestim tradicional “Takim i të parit me më të mirët” (drejtpërdrejtë)

Dafina Vidishiqi

Shekerinska: Ky Samit i NATO-s ishte historik për vendin

Dafina Vidishiqi

Mickoski: Protestojmë për të parë se për çfarë bisedojnë Zaev dhe Buçkovski me Bullgarinë

Dafina Vidishiqi

Ruzhiq – Carovska: Përmirësim i bashkëpunimit shkencor dhe arsimor dhe arsimimit të pakicave kombëtare

Dafina Vidishiqi

UNT-ja promovoi gjashtë libra shkencorë si dhe revistën studentore “UNTstudenti” në bashkëpunim me QBSB-në

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...