Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Napoli dhe Interi ndajnë pikët

Ka përfunduar pa fitues derbi i javës së 31 në Serie-A ndërmjet Napolit dhe Interit i zhvilluar në stadiumin “Diego Armando Maradona”.

Të dy golat u shënuar nga ana e lojtarëve të Interit. Samir Handanovic bëri një ndërhyrje të pa sigurt në minutën e 36’ të ndeshjes pas një krosimi të fortë të Lorenzo Inzignes dhe si pasoj topi përfundoi në gol dhe me rezultat 1-0 për Napolin skuadrat shkuan në pushim.

Ne pjesën e dytë Interi u shfaq më i karikuar dhe barazoi rezultatin në minutën e 55’ kur Christian Eriksen shënoi një gol të bukur nga jashtë zonës. Interi mbetet lider i tabelës me 75 pikë, nëntë më shumë se Milani në vendin e dytë, kurse Napoli ka mbledhur deri më tani 60 pikë dhe renditet në vendin e pestë në tabel.

Postime të ngjashme

Salah bën thirrje të ndalen vrasjet e të pafajshmëve në Palestinë: Mjaft është mjaft

Z H

Mbaron sezoni për Ibrahimovicin, vëmendja te Kampionati Evropian

Z H

Manchester City fiton kampionatin, Guardiola: Sezoni më i vështirë

Z H

Laport merr nënshtetësinë, do të luajë për Spanjën

Z H

Busquets beson se lufta e Barcelonës për titullin në La Liga ka mbaruar

Z H

Reali humb Mendin deri në fund të sezonit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...