Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Napoli interesohet për Buffonin

Ish-portieri i Përfaqësueses së Italisë, Gianluigi Buffon mund të largohet nga Juventusi këtë verë për të vazhduar karrierën në një ekip tjetër italian, Napoli. Mediumet italiane kanë raportuar të martën se Napoli ka shprehur interesim për Buffonin, i cili ende nuk e ka rinovuar kontratën me Juventusin që i skadon në fund të këtij sezoni.

Te Napoli besojnë se mund të bindin Buffonin për t’iu bashkuar duke pasur parasysh se portieri 43-vjeçar nuk e ka ndërmend ende të tërhiqet nga loja aktive. Buffon këtë edicion ka 14 paraqitje me Juventusin në kampionat. Krahas Napolit, interesim për Buffonin ka shprehur edhe Parma, ekip ku portieri pati debutuar si profesionist.

Postime të ngjashme

UEFA refuzon ankesën e Greqisë për shkurtesën “MKD” dhe “FFM”

Zekirija Haxhiu

Notat e lojtarëve: Spanja 0-0 Suedia, Olsen ishte fantastik

Dafina Vidishiqi

Nuk ka fitues në takimin mes Spanjës dhe Suedisë

Dafina Vidishiqi

Alan Shearer: Nuk e kuptoj se si Morata nuk arriti të shënonte nga këtu, nuk e kam as idenë më të vogël

Dafina Vidishiqi

AC Milan dhe Barcelona arrijnë marrëveshje për Firpon

Dafina Vidishiqi

Formacionet zyrtare: Argjentina – Kili

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...