Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Napoli konfirmon dëmtimin e Hysajt

Napoli e ka konfirmuar dëmtimin e Hysajt.

Zbulohet arsyeja se përse Elseid Hysaj u zëvendësua në minutën e 42-të të gjysmëfinales së kthimit të Kupës së Italisë mes Atalantës dhe Napolit që përfundoi me fitoren 3-1 të bergamaskëve rezultat që çoi në finale skuadrën e Gasperinit.

Zëvendësimi i mbrojtësit shqiptar me Mario Ruin nuk kishte të bënte me një zgjedhje teknike të trajnerit Gattuso, por me një dëmtim muskular të pësuar nga Hysaj të cilin e ka bërë të ditur vetë klubi i kaltër.

Në komunikatën e Napolit shkruhet që Hysaj ka probleme në pulpën e këmbës së majtë.

Këtë të enjte kuqeziu do t’u nënshtrohet analizave të detajuara të cilat do të përcaktojnë shkallën e dëmtimit.

Rikuperimi i muskulit të pulpës varion nga 3 ditë deri në 6 javë në varësi të shkallës së dëmtimit.

Mbetet për t’u parë sesa do t’i mungojë Elsi Hysaj, Napolit.

Postime të ngjashme

Rritet numri i të infektuarve me COVID-19 në Lojërat Olimpike të Tokios, shifër alarmante

D V

Aksidentet i njëpasnjëshëm në fillim të garës të Formula 1 për Çmimin e Madh të Hungarisë

D V

Statistika mbresëlënëse dhe notë maksimale: Edon Zhegrova shkëlqeu në fitoren e thellë të Baselit ndaj Sionit

D V

Pasuesi i Usain Bolt pritej nga Amerika ose Xhamajka, por Jacobs i Italisë i befasoi të gjithë në këto Lojëra Olimpike

D V

Zyrtare: Benfica fiton garën me Romën dhe Milanin, prezantohet sulmuesi Yaremchuk

D V

Atletja shqiptare, Luiza Gega kualifikohet në finale të “Tokio 2020”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...