Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Napoli rivalizon Unitedin për yllin e Villarrealit

Napoli është duke konsideruar një lëvizje për yllin e Villarreal, Pau Torres.

Gjiganti italian është i gatshëm të rivalizojë Manchester Unitedin që gjithashtu është duke e vëzhguar 24-vjeçarin, transmeton lajmi.net.

Torres ka klauzolë të lirimit me vlerë 60 milionë euro, por klubi spanjoll thuhet se është në negociata që këtë vlerë ta rris mbi 75 milionë euro.

Sidoqoftë, përfaqësuesit e Torres e dinë për interesimin e top klubeve, duke marrë parasysh se lojtari pritet të jetë titullar te Kombëtarja e Spanjës në “Euro 2020”.

Napoli dhe United shihen si dy klubet favorite për nënshkrimin e me spanjollin, gjithmonë nëse ky i fundit refuzon të rinovojë me Villarrealin.

Torres do këtë mundësinë të përballet me “Djajtë e Kuq” në finalen e Ligës së Evropës.

Postime të ngjashme

Itali 3-0 Zvicër, notat e Xhakës dhe Shaqirit përballë italianëve magjikë

Dafina Vidishiqi

Italia mposht Zvicrën, kualifikohet në fazën e eliminimit direkt

Dafina Vidishiqi

Italia nuk ndalet, Locatelli shënon një tjetër super gol

Dafina Vidishiqi

Zyrtare: Sergio Ramos nesër i jep lamtumirën Real Madridit

Dafina Vidishiqi

Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij

Dafina Vidishiqi

Pandev thotë se Maqedonia e Veriut është gati për Ukrainën: Duhet të bëjmë figurë të mirë, nuk kemi çfarë të humbim

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...