Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Nate Diaz tallet me Conor McGregorin derisa sfidon Dustin Poirierin për një duel

Nate Diaz është ylli i fundit nga UFC që ka përqeshur Conor McGregorin në humbjen ndaj Dustin Poirierin, derisa ka ftuar The Diamondin për një meç.

Amerikani u bë luftëtari i parë që nokautoi irlandezin, duke i shkaktuar kështu humbjen e katërt në karrierë.

Poirier e mposhti Conorin në raundin e dytë me nokaut, derisa Nate Diaz e ka sfiduar atë me një meç.

“Jam duke tentuar të shqelmoj prapanicën tënde. Bëhu për të, mos fol për të”, ka reaguar Diaz në Instagramin e tij.

“Këta djem janë të përfunduar gjithë kohën”, ishte reagimi për Conorin.

Poirieri fitoi mbi një milionë euro nga lufta me irlandezin, derisa The Notorious mori rreth 20 milionë, përfshirë këtu të drejtat televizive.

Postime të ngjashme

Detajet e marrëveshjes ndërmjet Unitedit dhe Realit për Varane

D V

Petkovic kërkon të largohet nga Kombëtarja e Zvicrës

D V

Mediat italiane: Juventus huazon Pjacan te rivali i madh

D V

Atletico Madrid shpreh interesim për Lacazetten

D V

Faqja zyrtare e Lojërave Olimpike reagon pas medaljes së dytë të artë të Kosovës: Arritje e pabesueshme

D V

Arrihet marrëveshja mes Manchester Unitedit dhe Real Madridit për Varanen

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...