Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

NATO fton aleatët të bashkohen në festën e Ditës së Pavarësisë së Shqipërisë

Zhurnal Ads

Aleanca Veriatlantike, pjesë e së cilës është edhe Shqipëria, ka uruar shtetin shqiptar në 108 vjetorin e Pavarësisë.

Në një urim të postuar në faqen zyrtare të NATO-s, fton aleatët të bashkohen në festimin e Ditës së Pavarësisë.

“Bashkohuni me ne në festimin e Ditës së Pavarësisë së aleatit tonë, Shqipërisë”, shkruan në urim.

Republika e Shqipërisë nga viti 2009 është pjesë e aleancës më të madhe ushtarake në botë, NATO-s.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Shpjegon sizmiologu: Tërmetet riaktivizohen por nuk kalojnë magnitudën 5

admin

Mediu çon kufizimet në Kushtetuese: Ndalimi i grumbullimeve politike cenon liritë themelore

S.B.

“Mos e pengo Vlorën Ilir, sepse s’është ledh i LSI-së”, Rama i përgjigjet Presidentit Meta, Denaj sqaron detajet për projektin e segmentit Vlorë-Orikum

S.B.

Diaspora shqiptare letër krerëve të politikës dhe ndërkombëtarëve: Na bëni pjesë të procesit zgjedhor, duam votën!

admin

Pompeo: Shtetet e Bashkuara mbeten të përkushtuara ndaj Ballkanit

R ZH

“Objektivi, konferenca e parë”/ Ministri Di Maio mesazh në shqip: Drejt Europës së përbashkuar

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...