Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

NATO sot dorëzon 60 respiratorë për Maqedoninë e Veriut

Zhurnal Ads

Shkup, 30 tetor, zhurnal.mk – Në Shkup sot duhet të arrijnë 60 respiratorë, donacion nga NATO për ballafaqim me pandeminë Covid-19.

Donacionin e NATO-s me vlerë prej 1.4 milion eurove në Aeroportin e Shkupit do ta pranojë ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska, kreu i diplomacisë Bujar Osmani dhe ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Moti me diell dhe vranësira mesatare, pasdite priten reshje shiu

E.E.

Varhely: Angazhimi ndaj Ballkanit Perëndimor, prioritet

E.E.

Sot Kuvendi mbanë seancë, në rend dite ndryshimet e ligjeve për arsim fillor dhe të mesëm

Z H

Gjykatësi Ivan Xholev zgjedhet kryetar i Këshillit Gjyqësor Mediatik

Z H

Gruevski: Mora përgjigjen që e prisja, nuk u befasova nga vendimi i Supremes

E.E.

Dimitrov: Për momentin ka qëndrim negativ nga Bullgaria, nesër nuk do të miratohet korniza negociuese

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...