Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Navalny rrëfen momentet e helmimit me Novychok: Nuk dhemb aspak, në fillim e dini që diçka s’shkon, më pas thua ky qenka fundi

Lideri i opozitës ruse, Alexei Navalny vijon të rikuperohet pas helmimit me agjent nervor Novychok që për pak sa nuk i mori jetën.

Navalny për herë të parë tregon se si ishte helmimi dhe çfarë i ndodhi.

“Nuk dhemb aspak, nuk është si një sulm paniku ose ndonjë lloj shqetësimi. Në fillim e dini që diçka nuk është në rregull, dhe pastaj vërtet mendimi juaj i vetëm është: kaq ishte, unë do të vdes”.

Ai thotë se fillimisht pati dridhje të forta, por jo dhimbje.

Navalny më 20 gusht u helmua me agjent nervor dhe pasi ra në koma u transferua në Gjermani ku dhe u zbulua lloji i helmimit.

Gjermania dhe BE i kanë bërë thirrje Rusisë të hetojë, por nga pala ruse s’ka gjetur asnjë autor deri më tani. Navalny hedh akuza të forta se pas helmimit fshihen Putin dhe Kremlini.

Postime të ngjashme

Sulmi terrorist në Suedi, ja çfarë deklaroi policia: Agresori një 20 vjeçar nga Afganistani

S.B.

Pavarësisht vrasjeve, në Mianmar vazhdojnë protestat

S.B.

Sa % e zviceranëve kanë antitrupa

S.B.

SHBA shpreh shqetësim për gjobat ruse kundër REL-it

S.B.

BE paralajmëron për një krizë shoqërore pas pandemisë

S.B.

OKB: Mësimi në distancë `emergjencë katastrofike arsimore`

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...