Agjencia Zhurnal.mk
Sport

NBA/ Jazz të papërmbajtshëm, Bucks bien ndaj Clippers

Vijojnë me intensitet të lartë ndeshjet në NBA dhe siparin në mbrëmjen e radhës e ngritën Washington Wizards, që mposhtën 124-132 Indiana Pacers. Vendimtar në këtë sukses të Wizards Russell Westbrook, që e mbylli ndeshjen me “triple-double”, 35 punti, 14 “rebound” dhe 21 asiste. Në radhët e Pacers spikati Domantas Sabonis, që realizoi po 35 pikë si dhe kontrolloi 11 topa.

Buzëqeshin New Orleans Pelicans, që iu imponuan 115-109 Boston Celtics. “Djaloshi” i mrekullueshëm, Zion Williamson, rezultoi më i miri mbi parket me 28 pikë dhe 8 “rebound”.

Vazhdojnë të fitojnë Brooklyn Nets, këtë radhë 107-112 ndaj Minnesota Timberwolves. James Harden, si zakonisht, mori rolin e protagonistit me “trible-dobule”: 38 pikë, 11 “rebound” dhe 13 asiste, ndërsa Kyrie Irving shtoi 27 pikë të tjera për Nets.

Nuk ka fund zhgënjimi për Toronto Raptors, që humbjen e radhës e pësuan përballë Detroit Pistons, 104-118. Vazhdon të ipresionojë debutuesi Saddiq Bey, autor i pesë trepikëshave për një total prej 19 pikësh.

Fitore e lehtë për Dallas Mavericks, që shkatërruan 127-106 Oklahoma City Thunder. Luka Doncic realizoi 25 pikë, ndëra Kristaps Porzingis shtoi 20 pikë të tjera për ekipin teksan.

Utah Jazz, kryesuesit e Konferencës së Perëndimit, e patën të lehtë përballjen ndaj Cleveland Cavaliers, që i mposhëtn thellë 75-114. Donovan Mitchell spikati me 19 punti, ndërsa Mike Conley e Rudy Gobert e mbyllën të dy me nga 18 pikë.

Në atë që konsiderohej përballja e mbrëmjes, Los Angeles Clippers shkatërruan Milwaukee Bucks me 24 pikë diferencë, 105-129. Marcus Morris rezultoi më i miri mbi parket për Clippers me 25 pikë, pa lënë mënjanë kontributin e Kawhi Leonard, që shënoi 23 pikë, apo Luke Kennard Reggie Jackson respektivisht më 21 dhe 20 pikë.

Rezultatet:

Indiana Pacers – Washington Wizards 124-132

New Orleans Pelicans – Boston Celtics 115-109

Minnesota Timberwolves – Brooklyn Nets 107-112

Miami Heat – New York Knicks 98-88

Toronto Raptors – Detroit Pistons 104-118

Memphis Grizzlies – Houston Rockets 120-110

Dallas Mavericks – Oklahoma City Thunder 127-106

Sacramento Kings – San Antonio Spurs 132-115

Cleveland Cavaliers – Utah Jazz 75-114

Chicago Bulls – Golden State Warriors 102-116

Milwaukee Bucks – Los Angeles Clippers 105-129

Postime të ngjashme

Maqedonia – e para përfaqësuese që eliminohet nga Evropiani

Zekirija Haxhiu

Notat e lojtarëve, Holandë 2-0 Austri: Depay, De Jong e De Ligt më të mirët në fushë

Dafina Vidishiqi

Holanda fiton ndaj Austrisë, kualifikohet tutje dhe eliminon Maqedoninë nga “Euro 2020”

Dafina Vidishiqi

Holanda dyfishon epërsinë, realizon Dumfries

Dafina Vidishiqi

Ai ha gjashtë vakte në ditë dhe pi vetëm ujë – në dietën e CR7 nuk ka vend për pije të gazuara, ushqime të përpunuara, alkool dhe ëmbëlsira

Dafina Vidishiqi

Yarmolenko bën shaka me Ronaldon: Coca-Cola dhe Heineken, ju lutem më kontaktoni

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...