Agjencia Zhurnal.mk
Sport

NBA nuk gjen paqe

NBA nuk gjen paqe, 3 basketbollistë pozitivë me koronavirus!

Kampionati po zhvillohet normalisht, por kontrollet anti-Covid në NBA zhvillohen normalisht çdo ditë, duke mos e ulur për asnjë moment vigjilencën.

Nga 480 testet e fundit të kryera gjatë kësa jave, mësohet se 3 basketbollistë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus.

NBA nuk gjen paqeNuk dihet ende se cilët janë këta lojtarë dhe me cilët ekipe luajnë.

Lajmin e konfirmoi NBA përmes një publikimi në rrjetet sociale, duke shtuar se këta lojtarë janë njoftuar dhe janë vendosur në karantinë. Ka nisur menjëherë gjurmimi i personave që kanë patur kontakt këta 3 lojtarë.

Postime të ngjashme

Toni Kroos izolohet shkaku COVID-19, pati kontakt me një të infektuar

Z H

Moto GP: Garat në pistën e Sachsenring deri në vitin 2026

Z H

Calhanoglu shumë afër Juventusit

Z H

“We Are The People” nga Martin Garrix, Bono dhe The Edge është kënga zyrtare e “EURO 2020”

Z H

Barcelona ka marrëveshje me Depayn, por transferimi i holandezin në Camp Nou mund të dështoj

Z H

Chelsea po përgatitet për transferimet të ‘çmendura’ në verë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...