Agjencia Zhurnal.mk
Bota

NBC: Demokratët fitojnë një vend në Senat në Xhorxhia

Përfaqësuesi demokrat, Raphael Warnock, duket se do të marrë një nga dy vendet në Senat.

Demokrati Raphael Warnock llogarit në fitoren ndaj republikanes Kelly Loeffler në një nga dy betejat në zgjedhjet e Senatit të Gjeorgjisë.

Një parashikim të tillë tani mbështetet nga NBC News.

Në të dytën, situata tani është plotësisht e barabartë, përcjellë SvD, transmeton RTK.

Pak para orës 8, NBC News shpall Warnock fitues.

“Unë jam i nderuar për besimin që më jepni dhe premtoj se do të udhëtoj në Senat për të punuar për të gjithë në Gjeorgji, pa marrë parasysh për kë votoni”, tha ai në një fjalim të drejtpërdrejtë./RTKLive

Postime të ngjashme

Von der Leyen: BE-ja mund të bllokojë eksporte të mëtejshme vaksinash

T E

Presidenti sirian dhe gruaja e tij infektohen me koronavirus

T E

Rregullatori financiar i BE-së goditet nga sulmi kibernetik

T E

Numri i të vdekurve nga koronavirusi në Itali kalon 100.000

T E

Nis shitja e testeve të shpejta COVID-19 në supermarketet gjermane

S.B.

Situatë alarmante në Bosnjë dhe Hercegovinë, 38 të vdekur nga Covid-19

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...