Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Ndahen 70 mijë euro për organizimin e 13-vjetorit të pavarësisë së Kosovës

Për organizimin e 13-vjetorit të pavarësisë së Kosovës, qeveria në detyrë ka ndarë 70 mijë euro.

Kështu bëhet e ditur në një komunikatë nga zyra e kryeministrit ku janë renditur vendimet e sotshme të Qeverisë në detyrë.

Mjetet e ndara për Këshillin Organizativ për shënimin e 13-vjetorit të pavarësisë do të ketë këtë përbërje.

1. Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, kryesuese;

2. Përfaqësues, Ministria e Mbrojtjes, anëtar;

3. Përfaqësues, Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, anëtar;

4. Përfaqësues, Ministria e Punëve të Brendshme, anëtar dhe

5. Përfaqësues i Zyrës së Kryeministrit, anëtar;

Po ashtu janë ftuar edhe Zyra e Presidentit, Kuvendit, Komunës së Prishtinës, kryetarët e Organizatave të dala nga lufta e UÇK-së, kryetarët e Asociacionit të Komunave të Kosovës dhe përfaqësues të OJQ-ve që të të dërgojnë nga një përfaqësues në Këshill.

Postime të ngjashme

Haziri: LDK nuk ka nevojë sillet sikur VV në opozitë, roli ynë dallon si nata me ditën

D V

Hasani: Marrëveshja e propozuar nga Kurti për paqe me Serbinë është primitive

D V

Armend Agolli, kandidat i LDK-së për kryetar të Mitrovicës

D V

Varroset 18 vjeçarja Anjeza Bellanica që humbi jetën në aksidentin tragjik në Kroaci

D V

Abdixhiku takon kandidatët për kryetar komunash: Vullneti dhe vizioni për fitore dhe rikthimin e madh është pika që na bashkon

D V

Gërvalla takon përfaqësuesit e shoqatave të diasporës, flasin për institucionalizim të bashkëpunimit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...