Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Ndahet nga jeta veteranja e arsimit Nadire Arifi, nëna e Teuta Arifit

Zhurnal Ads

Tetovë, 11 shtator – Sonte ka pushuar së rrahuri zemra e mësueses tetovare dhe veteranes të arsimit shqip, znj. Nadire Arifit, njëherit nëna e kryetares së komunës Tetovës, Teuta Arifi.

Lajmin e ka bërë të ditur Teuta Arifi me anë të një publikimi në Facebook.

Të nderuar qytetarë, familjarë, miq dhe dashamirë!

Me dhimbje të thellë ju informoj se sonte ndërroi jetë nëna ime, mësuesja dhe veteranja e arsimit, znj. Nadire Arifi!

Varrimi do të bëhet nesër, 12.09.2020 (e shtunë) në varrezat e qytetit në Tetovë, pas namazit të drekës.

Për shkak të situatës aktuale me pandeminë e covid19, ju informoj se nuk do të kemi pritje të organizuar të njerëzve, dhe ngushëllimet e juaja do t’i pranojmë në formë eletronike dhe përmes telefonit!

Me respekt,
TA

Zhurnal Ads
https://www.facebook.com/teutaarifiofficial/posts/4709817795725736
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Opozita maqedonase me akuza ndaj Qeverisë për vitin e ri shkollor

E.E.

Dimitrov: Konferenca e parë ndërqeveritare me BE-në do të mbahet në dhjetor

Z H

Jancev pret që vendkalimi kufitar Pulevac për në Greqi të përfundojë për 2-3 vjet

T E

Rangellova dhe dy të tjerë lirohen nga akuza në rastin “Dhuna në Qendër”

Z H

Shahpanska-Kërstanovski: Bashkëpunimi mes MPPS dhe ONP vazhdon edhe në të ardhmen

T E

Ulet numri i shqiptarëve në Këshillin Sportiv të Agjencisë për Rini – Shkarkohen dy profesorë shqiptarë

B M
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...