Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

“Ndal largimit të trurit”, mesazhi i Metës: Vendi ka nevojë për shpresë

Presidenti Ilir Meta, ka apeluar sërish për më shumë vëmendje ndaj rinisë në vend. Kreu i shtetit, përmes një postimi në Facebook, bën thirrje se është e rëndësishme që të kthehet vëmendja nga kjo kategori, e cila sipas tij, janë dhe shpresa e së ardhmes për të parandaluar largimin e tyre nga vendi.

Meta shkruan se Shqipëria, më shumë se kurrë, sot ka nevojë për shpresë dhe besim.

“Ndal largimit të trurit! Më shumë se kurrë, Shqipëria ka sot nevojë për shpresë dhe besim. Nga Shqipëria duan të largohen; 92 % e studentëve për mjekësi, 79 5 % për ekonomi dhe 64 % e studentëve për pedagogji. Rinia ka nevojë për shpresë dhe besim”, shkruan Meta.

Postime të ngjashme

Ori Nebiaj kandidate për deputete në listat e PD

T E

Berisha: Nga listat e PD-së pres fitoren e thellë të zgjedhjeve

T E

U largua nga PS, e fundit në listën e LSI ish-drejtoresha e tatimeve

T E

Jep dorëheqjen nënkryetari i bashkisë së Durrësit, Florian Tahiri/ Kandidat i PDIU-së më 25 prill

S.B.

8 Marsi, Veliaj: Gratë mbështesin punët e mira; Ne kandidojmë Luljetën dhe Najadën, ata Saliun dhe Flamur Nokën

S.B.

Meta ktheu kontratën për koncesionin e Rinasit/ Kuvendi ja rrëzon me 84 vota

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...