Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Ndalesë për kamionë në rrugën Mavrovë – Dibër

Dibër, 13 shkurt – Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet pa pengesa nëpër rrugë kryesisht të thata. Reshje të borës ka në Mavrovë dhe në vendkalimet malore Strazhë, Bukovë dhe Gjavatë. Nga ora 07:00 për shkak të reshjeve të dëborës është vendosur ndalesë për qarkullimin e automjeteve të rënda transportuese në aksin rrugor Mavrovë – Dibër, kumtoi Lidhja Automote e Maqedonisë.

Që atje përkujtojnë me obligimin ligjor për posedimin e detyrueshëm të pajisjes dimërore në automjete.

LAMM rekomandon shpejtësi të adaptuar, respektimin e sinjaleve të përcaktuara të komunikacionit e veçanërisht drejtim të automjetit me kujdes, posaçërisht në rrugët nëpër gryka, ku ekziston mundësia e rrëshqitjes së dheut. Kjo vlen veçanërisht për pjesët rrugore Katllanovë – Veles, Mavrovë – Dibër – Strugë, Vinicë – Berovë dhe Koçan – Dellçevë.

Postime të ngjashme

Deri në tre orë pritje në kufirin Serbi-Maqedoni! Mërgimtarët ankohen: Kjo është e tepërt

D V

Këto vendime solli kryesia qendrore e ASH-së

D V

Bexheti në mbështetje të vlerave kulturore e artistike

D V

Mersel Bilalli: Në duart e Besës është “çelësi i qeverisë”

D V

Ohri mbeti në listën e UNESCO-s, do të jetë nën mbikëqyrje të rreptë

D V

U harxhuan miliona, por shatërvanët në qendër të Shkupit nuk punojnë!

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...