Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ndalet komunikacioni në rrugën Mavrovë – Dibër, shkaku i reshjeve të borës

Zhurnal Ads

Gostivar, 14 janar – Siç njoftojnë nga LAMM, për shkak të reshjeve të shiut është vendosur ndalesa në komunikacion në rrugën Mavrovë -Dibër.

Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa për shkak të reshjeve të borës në të gjithë territorin e Maqedonisë.

LAMM rekomandon shpejtësi të përshtatur të qarkullimit, respektim të sinjalizimit të vendosur të komunikacionit dhe drejtim të kujdesshëm me automjetin, veçanërisht në rrugët nëpër fushëgropat, luginat e lumenjve dhe grykat malor, ku ka mundësi për paraqitje të shembjeve.

Kjo veçanërisht ka të bëjë me akset rrugore Katllanovë-Veles, Mavrovë-Dibër-Strugë, Vinicë-Berovë dhe Koçan-Dellçevë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Aktakuzë kundër nëntë personave për pastrim parash prej mbi nëntë milionë eurove

Z H

Osmani: Në bisedimet me Bullgarinë theksi është vendosur në planin aksionar

Z H

Vendosen shtylla mbrojtëse përreth kopshtit Fidani (Foto)

Z H

Ministri Bekteshi takon Ambasadoren Bërns

Z H

Natën e Vitit të Ri nuk do të punojnë as kazinot

T E

ARM si anëtare e NATO-s nis misionin e parë në Kosovë

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...