Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Ndalohet festa në një shtëpi në Shkup, gjenden disa persona

Shkup, 28 mars – Më 27.03.2021 rreth orër 22:00, oficerët e policisë nga SPB-Shkup kryen një kontroll në një shtëpi familjare në rrugën “Manifesti i majit” në Shkup, në pronësi të I.GJ. (25) dhe M.GJ. ( 20), me të cilën u konkludua se masat për të parandaluar përhapjen e Covid-19 nuk respektoheshin.

Ishte organizuar një festë dhe përveç motrës së tyre S.GJ. (19), u gjetën edhe gjashtë persona të tjerë dhe tre të mitur. Pasi çështja është dokumentuar plotësisht, akuzat do të ngriten sipas nenit 206 të Kodit Penal, informojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme.

Postime të ngjashme

189 kundërvajtje në komunikacion, 58 për tejkalim shpejtësie

Dafina Vidishiqi

Një person dyshohet se e sulmoi një gardian në Qendrën e Paraburgimit në Prizren

Dafina Vidishiqi

Burri nga Peja raporton në Polici se babai dhe vëllai i gruas deshën ta vrasin

Dafina Vidishiqi

Aksident me paraglajder, lëndohet një shtetase ruse

Dafina Vidishiqi

Në një aksident mes një kamioni dhe një automobili në Skudrinë të lënduar dy persona, trafiku është normalizuar

Dafina Vidishiqi

Prilep/ Konfiskohet drogë me vlerë rreth 200.000 euro

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...