Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Ndarja nga jeta e ish-deputetit të PD/ Basha: Humbëm një politikan të rrallë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shprehu ngushëllime për ndarjen nga jeta të ish-deputetit demokrat, Bedri Çollaku. Nëpërmjet një reagimi në rrjetet sociale, Basha e vlerësoi Çollakun si një njeri të mirë dhe profesionist.

“Mësova me hidhërim ndarjen nga jeta të Bedri Çollakut, ish-deputetit të Partisë Demokratike dhe ekspertit të njohur të sistemit bankar. Shpreh ngushëllimet më të ndjera bashkëshortes Virgjinushit, vajzës Genta dhe djalit Erionit. Në këtë ditë të vështirë të humbjes së bashkëshortit të dashur, babait të rrallë dhe të përkushtuar, jemi pranë tyre me mendimin dhe lutjet tona. Me vdekjen e tij miqtë kanë humbur një njeri të mirë dhe profesionist të shquar, Partia Demokratike ka humbur një prej ekspertëve dhe politikanëve seriozë dhe të rrallë. U prehtë në paqe!”

Bedri Çollaku u nda nga jeta në moshën 70-vjeçare.

Postime të ngjashme

Arsyet pse Partia Demokratike kërkon rivotim në 9 qarqe në Shqipëri

N E

Shqipëria regjistron 57 raste të reja me Kovid-19 në 24 orët e fundit

N E

Koalicioni (ABEOK) ka bërë kërkesë ankimore në KQZ, kërkojnë që të pajisen me vendimin për votimin e shqiptarëve jashtë vendit

N E

Edi Rama: Janë kryer 600 mijë vaksinime anti Kovid në të gjithë vendin

N E

Juventus i dërgon një fanellë Edi Ramës me numrin tre, në shenjë urimi për mandatin e tretë të fituar

N E

Dita e Europës, Ambasadori i BE në Shqipëri Luigi Sorec: Askush nuk është i sigurt, pa qenë të gjithë të sigurt

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...