Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Ndëroi jetë Murat Jashari, vëllai i Komandant Kumanovës

Sot ka ndërruar jetë Murat Jashari nga fshati Orizare e Kumanoves, njëri nga vëllezërit e Ismet Jasharit, komandant Kumanovës. Njoftimin mortor e ka bërë nipi i tij, Nderim Jashari përmes një postimi në Facebook.
Jashari ka vdekur në QKUK në Prishtinë.

Murat Jashari u bë i njohur në opinion vite më parë pas kritikave të ashpra ndaj liderëve shqiptar në Qeverine e Maqedonisë dhe atë të Kosovës. Murat Jashari u dënua edhe për antentatin ndaj avokatit dhe politikanit të njohur kosovar Azem Vllasi, vite më parë.

Ndaj Jasharit gjykata kishte shqiptuar masën e trajtimit të detyrueshëm psikiastrik me ndalim në Institutin e Psikiastrisë Forenzike në Prishtinë.

Postime të ngjashme

Arrestohen disa aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri

R Zh

Qeveria thotë se fluksi i qytetarëve për në Shqipëri s’ka lidhje me masat

R Zh

Nga Qeveria e Serbisë pyesin Kurtin: A e ke prioritet “Shqipërinë e Madhe”?

R Zh

“Ligji për pasuri të pajustifikueshme mund të hetojë edhe pasurinë e qytetarëve”

R Zh

Kosovë / 775 gjoba brenda 24 orëve për ata që s’respektuan masat anti-COVID

R Zh

Presidentes Osmani i kërkohet që të ketë prioritet çështjen e grave të dhunuara gjatë luftës

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...