Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ndëron jetë Vaid Saiti, ish kryetari i komunës së Likovës

Zhurnal Ads

Likovë, 19 shtator – Sot (19 shtator 2020) ka ndërruar jetë Vaid Saiti, drejtor i NJP “Pyjet e Maqedonisë” në Kumanovë. Vaid Saiti është nga fshati Orizare e komunës së Likovës, përcjell News-TV. Lajmin e ka bërë të ditur djali i tij Blerim Saiti në facebook.

“Familjarë, miq, ju njoftojmë se sot ndërroi jetë babai ynë, Vaid Saiti. Babë, ti ndoshta na le, por do të vazhdosh të jesh pranë nesh ashtu siç ke qenë në çdo vështirësi e gëzim tonin. Ti qofsh i xhenetit, ndersa kujtimi yt do te jete perhere me ne!”.

Vaid Saiti ka qenë kryetar i komunës së Likovës dhe veprimtar i madh i cështjes kombëtare.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

EVN Maqedoni realizoi aksion për donacione të Vitit të Ri nëpër të gjithë territorin e vendit

Z H

Covid 19: Ritet numri i të shëruarve por jo edhe i të vdekurve

Z H

Editorial: A do të ngulfaten sërish qytetarët nga ajri i ndotur!

Z H

Për tre muaj janë gjobitur mbi 43 mijë vozitës

E.E.

Serwer: Me Biden president ndryshon qasja ndaj Ballkanit! Keqardhje që Haga s’merret me serbët

E.E.

Moti sot në Maqedoni të Veriut

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...