Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Maqedoni

Ndërroi jetë babai i Vllatko Gjorçev, personi që ra në komë pas vaksinimit në Serbi

Shkup, 8 prill – Zhurnal.mk – Në Klinikën në Nish, sot ndërroi jetë specialisti për pulmologji dhe alergologji, proefsori Angellko Gjorçev (72 vjeç), ndrysh babai i ish deputetit Vllatko Gjorçev, informon Zhurnal.

Mjeku nuk është zgjuar fare nga koma në të cilën ra vetëm dy minuta pasi e pranoi vaksinën kundër korona virusit më 28 mars në Nish. Nga Klinika e Nishit njoftuan se komplikimi i gjendjes së tij shëndetësore nuk është si pasojë e vaksinës.

“Zoti të mëshirojë babain tim Angjelko Gjorçev (72). Sot ndërroi jetë, pas 11 ditëve në komë. Iku në heshtje dhe papritur. Do ta kujtojnë fëmijët e tyre dhe nipërit e mbesat. Shumë familjarë, miqë dhe shumë pacientë të cilëve pandalë iu ndihmoi tërë jetën”, shkroi djali i tij Vllatko Gjorçev.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Qeveria kërkon shtyrjen e gjendjes së krizës deri më 31 dhjetor 2021

N E

Trajanov propozon krijimin e një Agjencie kundër Krimit

N E

Analizë / “Islami dhe ndikimi i tij në civilizim”

R Zh

Qeveria miratoi ndryshimet me të cilat rregullohen çmimet për mjekim të Kovid-19

N E

Qeveria i miratoi ndryshimet me të cilat di të rregullohen çmimet për mjekim të kovid-19

R Zh

Nga përplasjen e një kamioni me një automobili ka humburjetën një person, ndërsa tre të tjerë janë lënduar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...