Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ndërroi jetë gazetari i njohur nga Shkupi, Reshat Kamberi

Shkup, 9 qershor – Në moshën 59 vjeçare sot ndërroi jetë gazetari i njohur shkupjan, Reshat Kamberi. Lajmin e bëri të ditur nipi i tij Adnan Kamberi në rrjetin social facebook.

“Ju informojmë se para pak çasteve ndërroi jetë Mingja jon Reshat Kamberi lutemi të gjithë bashkë që i Madhi Zot ta Fal, Mëshiroje dhe ta bëje nga banoret e Xhenetit të përjetshëm Amin.”, ka shkruar Adnan Kamberi

Reshat Kamberi ishte gazetar i njohur i Radiotelevizionit të Maqedonisë dhe autor i njohur i shumë emisioneve dokumentare.

Ai shquhej edhe si një aktivist i dalluar i shoqërisë civile dhe një personalitet i vlerësuar.

Kamberi u lind në vitin 1962 dhe se në Koliçan të Epërm të Studeniçanit të Shkupit, ndërsa jetoi dhe punoi gjatë tërë jetës së tij në Shkup.

Inna Lillahi va inna ilaihi raxhi'un.“Të Allahut jemi dhe vetëm tek Ai do të kthehemi” Ju informojmë se para pak…

Posted by Adnan Kamberi on Wednesday, June 9, 2021

Postime të ngjashme

Punëtorët e ndërtimtarisë punojnë në temperatura mbi 40 gradë Celsius

D V

BESA themeloi nëndegën në Çellopek

D V

Qeveri: Sllavica Kotirova drejtoreshë e re e doganave

D V

Vetëm 35% e të punësuarve në Maqedoni marrin paga mbi mesataren

D V

Moti për ditët në vijim në Maqedoni

D V

Xhambaski: Nëse respektohen “vijat e kuqe”, komisioni maqedono-bullgar nuk do të mund të funksionojë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...