Ndërroi jetë ish njeriu i parë i Kryqit të Kuq, Ilija Cvetanovski

Shkup, 1 tetor – Pas sëmundjes së shkurtë dje në moshën 77-vjeçare ndërroi jetë ish kryetari dhe sekretari i përgjithshëm i Kryqit të Kuq, Ilija Cvetanovski.

 

Ai ishte kryetar i Kryqit të Kuq të Republikës së Maqedonisë nga viti 1996 deri vitin 2001 dhe sekretar i përgjithshëm i Kryqit të Kuq të Republikës së Maqedonisë nga viti 2001 deri 2004. 

Related posts

Kumanovari vdiq pasi ra nga ballkoni në Tiranë, nisin hetimet!

D V

Në Prishtinë arrestohet shtetasi i Maqedonisë, që kërkohej nga Interpoli

D V

Është konfiskuar drogë në automjet të MPB-së në kufirin mes Shqipërisë dhe Malit të Zi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More