Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ndërroi jetë një nga mësuesit e parë në shkollat e Sarajit, Rexhep Zejneli

Shkup, 25 tetor – Mësohet se sot ka ndërruar jetë doajeni i arsimit shqip në trevën e Dervenit prof. Rexhep Zeneli nga f.Kranjë nga Prespa i njohur nga banorët si Msues Rexhepi.

Kontributi i tij u shenua si arsimtar i zellshëm ne fshatrat e Gllumovë te Shkupit dhe ne Saraj (një kohë edhe drejtor i shkolles qendrore fillore), por edhe në disa fshatra të tjera të Shkupit.

Ai një kohë të gjatë ka jetuar në hapsirat ndihmëse te xhamisë së fshatit Gllumovë dhe mbahet mend nga banorët si mësues dhe fqinj i mirë i të gjithëve.

Postime të ngjashme

Dorëhiqet Dragi Rashkovski

Z H

A po normalizohet puna në Kuvend, partitë opozitare të gatshme për të tërhequr amandamentet

Z H

Njoftohuni për gjendjen e rrugëve në gjithë territorin e shtetit

Z H

Kuvendi duhet ta vazhdojë debatin për Strategjinë kombëtare për parandalimin e korrupsionit

Z H

Moti sot me vranësira me reshje lokale të shiut dhe erë

Z H

Qeveria kërkon shtyrjen e gjendjes së krizës deri më 31 dhjetor 2021

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...