Agjencia Zhurnal.mk
Kulturë

Ndërron jetë aktori i njohur amerikan

Ylli i “WKRP”, Frank Bonner ka vdekur në moshën 79 vjeçare.

Frank Bonner, i famshëm për rolin e Herb Tarlek në serialin televiziv “WKRP in Cincinnati”, ka vdekur, shkruan TMZ.

Frank vdiq të mërkurën si rezultat i ndërlikimeve nga demenca e trupit Lewy  sipas familjes së tij.

Thuhet se më të dashurit e tij janë me zemër të thyer dhe ishin me të në momentin kur ai ndërroi jetë paqësisht.

Një aktor dhe regjisor, Frank ishte më i njohur për punën e tij në ‘WKRP’ në fund të viteve 1970 dhe në fillim të viteve ’80, duke luajtur Herb, menaxherin e shitjeve të radio-stacioneve që kurrë nuk mund të merrte llogari të mëdha.

Karakteri i Frank ishte i njohur gjithashtu për të veshur kostume me këpucë të bardha dhe një rrip të ngjashëm.

Ai drejtoi një pjesë të episodeve në ‘WKRP’ dhe përsëriti rolin e tij si Herb në spinoff të viteve 1990, “The New WKRP in Cincinnati” dhe gjithashtu interpretoi dhe bëri regjinë në “Saved By The Bell: The New Class”.

Frank ishte kryetitull i medieve në tetor 1979 kur u shtrua në spital pas një aksidenti me parashutë.

Postime të ngjashme

Ngjarjet në Kosovë dhe kufiri me Serbinë në vitin 1879

D V

Koncert i parë solistik nga Laura Krliu

Z H

Ganiu nikoqir i përfaqësuesve të ansambleve pjesmarrës në “Folk Fest 2021”

Z H

Artistët e ansamblit në rrugën drejt suksesit të radhës

D V

Mbrëmje koncerti me Korin e përzier të Filarmonisë së Kosovës sonte në “Verën e Ohrit”

Z H

Pezullohet nga pozita drejtori i QKK-së, Arben Zharku

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...