Ndërron jetë Arben Sejfullai, pronari i radios “PRO FM” në Gostivari

Ka ndërruar jetë Arben Sejfullai, pronari i radios së njohur “PRO FM” që transmetohej në nivel të rajonit të Gostivarit.

 

Ai ka ndërruar jetë në shtëpinë e tij familjare në Gostivar. Sejfullai shumë vite ishte një punonjës i dalluar në fushën e mediave, si dhe themelues i radio “PRO FM”, ndër radiot e para në gjuhën shqipe në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Ai në mënyrë aktive ishte pjesë e nismave për rregullimin e mediave elektronike në vend.

Vinte nga një familje intelektualësh dhe patriotësh të Gostivarit, gjegjëishst ishte i biri i Hanife Sejfulla – Reçani, emër i madh, thesar i kulturës shqiptare dhe kultivuese e vlerave në kohërat kur çdo tingull ishte rezistencë ndaj asimilimit e qëndrim kundër shuajtjes së melosit tonë.

Arben Sejfullai ishte edhe pjesëmarrës në UÇK në vitin 2001.

Ai ka lënë pas vetes bashkëshortën dhe një vajzë.

Related posts

Aksident i rëndë në autostradën “Ibrahim Rugova”, rrotullohet kamioni

D V

Theret me thikë një 27-vjeçar në Maqedoni

D V

Rrahje në semafor në Shkup, i riu e sulmon me grushta, plaku ia kthen me shqelma (Video)

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More