Ndërron jetë francezi më i moshuar: Po të më kishte pyetur dikush, do të jetoja 200 vjet

Jules Theobald, francezi më i moshuar, ka ndërruar jetë mbrëmë në moshën 113-vjeçare në shtëpinë e tij në Fort-de-France në ishullin Martinik të Karaibeve, ka njoftuar familja e tij.

Theobald ishte peshkatar dhe kishte lindur më 17 prill të vitit 1909, transmeton Telegrafi.

Gazetarja e France Press, ishte takuar një herë me të në vitin 2019, ku asokohe Theobald kishte folur për rininë, punën dhe fëmijërinë.

I pyetur për moshën e tij, ai pati thënë shkurt: “Po të më kishte pyetur dikush, unë do të jetoja 200 vjet”.

Related posts

Hiroshima shënoi 76 vjetorin e bombardimeve atomike amerikane

Redaksia

Gjenerali amerikan, Miley: Kemi humbur 242 ushtarë gjatë misionit në Afganistan

D V

Kinë-ShBA – bisedë telefonike e dy presidentëve

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More