Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ndërron jetë ish-ministri i Ekonomisë

Shkup, 5 shkurt – Ndërron jetë Ilija Filipovski, ish-deputet nga radhët e LSDM-së dhe ish-ministër i Ekonomisë.

Filipovski ka lindur në vitin 1941 në Rostushë, ka qenë drejtor i “Ohis”-it. A ka qenë gjithashtu edhe nënkryetar i Këshillit ekzekutiv në Maqedoninë e Veriut dhe biznesmen.

Në krye të Ministrisë së Ekonomisë ka qenë në kohën e qeverisjes së ish-kryeministrit Branko Cërvenkovski.

Postime të ngjashme

Minsitri Filipçe: Pjesa më e madhe e të infektuarve, janë të ardhurit nga jashtë vendi

D V

Koçani është duke u djegur, banorët në panikë

D V

Zaev: Sot jemi shtet i pavarur dhe gjithçka varet nga ne

D V

Maqedonia e Veriut me pesë zjarre aktive serioze dhe disa të vogla

D V

Postat e Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë nënshkruan Protokoll për bashkëpunim afarist në kuadër të “Ballkanit të Hapur”

R Zh

Treni godet një emigrant në hekurudhën Gjevgjeli – Shkup

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...