Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Maqedoni

Ndërron jetë ish prokurori Publik, Marko Zvërlevski

Shkup, 7 prill – Zhurnal.mk – Pas një sëmundje të shkurtër, sot në moshën 60 vjeçare ka ndëruar jetë Marko Zvërlevski, ish prokuror publik i REpublikës së Maqedonisë, informon Zhurnal.

Zvërlevski ka lindur më 4 dhjetor të 1960 tës në Dibrës. Përvojën e punës e ka filluar në Akademinë maqedonase të shkencave (1988-1989), e më pas ka punuar edhe si gazetar në RTVM.

Në dhjetor të 2005tës ishte i angazhuar në repartin për ndjekje të kryersëve të veprave penale nga fusha e krimit të organizuar dhe korrupsionit, ndërsa pas transformimit të repartit, u zgjodh si prokuror publik në PTHP për ndjekje të krimit të organizuar.

Nga nënëtori 2009tës deri në janar 2013 si Prokuror publik ka udhëhequr me PTHPnë në Shkup. Në janar 2013 u zgjodh si Prokuror Publik i Republikës së Maqedonisë, ndërsa postin e ushtroi deri në vitin 2017.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...