Shqipëri

Ndërron jetë nga Covid-19 një nga të dënuarit e burgut të Drenovës

Zhurnal Ads

Një nga të dënuarit e burgut të Drenovës ka ndërruar jetë si pasojë e covid-19.

Ndërkohë që numri i të infektuarve në burgun e sigurisë së lartë në Drenovë të Korçës shkoi në 10. Vetëm dy ditë më parë janë dërguar 27 tamponë nga ky institucion, dhe 2 persona kanë rezultuar pozitivë ndaj covid-19.

Analizat janë kryer në sektorin e të burgosurve ku rezultuan pozitivë 8 të parët, por edhe në administratën e burgut, si dhe persona të kontaktit të të infektuarve.

Numri më i madh i të infektuarve në burgun e Drenovës janë të moshave mbi 55 vjeç.

Postime të ngjashme

Shqipëri, shtohen masat shtrënguese të pandemisë

S.B.

Rama: Nga fillimi i 2021, fermerët do e marrin naftën falas

admin

Tiranë/ Shkrumbohet gjatë natës një makinë në Kombinat

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...