Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Ndërron jetë nga Covid gazetari i Anadolu Agency, Zafer Veysel

Shkup, 30 mars – Zhurnal.mk – Si pasojë e koronavirusit të ri (COVID-19) ka humbur jetën kolegu ynë Zafer Veysel i cili punonte në sektorin e Web IT-së pranë Servisit të Anadolu Agency (AA) në gjuhën shqipe dhe maqedonase.

I lindur më 24.08.1986 në Stamboll shtetas i Maqedonisë së Veriut, Zafer Veysel, ishte pjesë e stafit të AA-së në gjuhën shqipe dhe maqedonase që nga viti 2015.

Zafer Veysel gjithashtu mori pjesë edhe në krijimin e infrastrukturës teknike të qendrës së publikimeve të Servisit të AA-së në gjuhën shqipe dhe maqedonase në Shkup.

AA me këtë rast familjarëve të të ndjerit dhe gjithë punonjësve u shpreh ngushëllime më të sinqerta. Sinqeriteti, përkushtimi ndaj punës dhe urtësia e tij do të mbesin në kujtimet tona.

Postime të ngjashme

Aksident trafiku, rrokulliset kamioni në afërsi të Strazhës

R Zh

Ky është shoferi i kamionit nga RMV, ku u sekuestruan 300 kg kokainë në Durrës

Dafina Vidishiqi

Arrestohet një person në Manastir, kapet me lëndë narkotike

Dafina Vidishiqi

Kapet 300 kg kokainë në Portin e Durrësit, gjendet në kamionin e një shtetasi nga Maqedonia e Veriut

Dafina Vidishiqi

Shtip, gjendet i vdekur një 38-vjeçar

R Zh

Një qytetar i Dibrës është plagosur me armë zjarri

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...