Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ndërron jetë Ragmi Ajvazi, ish-ushtari i UÇK-së

Kumanovë, 5 shkurt, Zhurnal.mk – Ka ndërruar jetë ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, Ragmi Ajvazi, 55-vjeçar, nga fshati Sllupçani.

Ragmi Ajvazi ka qenë ndër kontribuesit e denjë të UÇK-së në vitin 2001 në Sllupçan, ndërsa luftës i ishin bashkangjitur edhe shumë familjarë të tij.

Që nga paslufta, Ragmiu ka qenë edhe përgjegjësi për mirëmbajtjen dhe kujdesin e varrezave të dëshmorëve të UÇK-së në Sllupçan.

Postime të ngjashme

Zaev përkujton viktimat dhe uron kryengritjen e Ilindenit

Z H

Tërmet në Kosovë, ndjehet në RMV dhe Sërbi

D V

Moti përvëlues “ngulfat” vendin, 80-100 intervenime të Ndihmës së Shpejtë

D V

Monitorim ndërkombëtar i proceseve gjyqësore

D V

Arkitekti z. Dashmir Arifi kandidat i PDSH-së për kreun e Komunës së Bogovinës

D V

Maqedonia e Veriut përballe me mungesën e punëtorëve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...