Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Ndërron papritur jetë ish-anëtarja e Këshilllit Mbikëqyres së BSH

Denada Prifti, ish-anëtare e Këshilllit Mbikëqyres së Bankës së Shqipërisë, eksperte e njohur për mbikeqyrjen e sistemeve bankare, ka ndërruar jetë papritur.

Në moshë fare të re, duket se pas një sëmundje fatale, Denada humbi sot papritur betejën e jetës, duke lënë në pikëllim familjarët, të afërm dhe miq të saj.

Ish-ministri i Financave Arben Malaj bëri publik lajmin e ndarjes para kohe të Denada Priftit.

“Një lajm i hidhur dhe krejt i papritur për familjen dhe kolegët e Denadës”.

“Denada Prifti, ish-anëtare e Këshilllit Mbikëqyres së Bankës së Shqipërisë, një  experte e standarteve të larta evropiane, për mbikeqyrjen e sistemeve bankare, me një karrierë sfiduese në strukturat e Komisionit Evropian dhe e diplomuar në universitetin e Humbolt, një prej më prestigjiozëve jo vetëm në Gjermani, nuk i shpëtoj dot një sëmundje fatale”, shkroi  Arben Malaj, në një status, në Facebook.

“E kujtoj Denaden plot respekt për njohuritë, arritjet dhe sidomos për kontributet e spikatura që i ofroj plot profesionalizëm dhe integritet vendit të saj”.

“Ngushellime familjes miqve dhe kolegeve te Denadës. U prehtë në Paqe kolegia jonë e spikatur”, shkroi Arben Malaj, në mesazhin e ngushëllimit.

Postime të ngjashme

Rama: Ilir Meta kandidat zyrtar i LSI në Vlorë

Lea Muslija

Procedimi penal i kreut të LSI në Pukë, reagon Partia: Po bënin ushtrime zgjedhore, policia e politizuar

Lea Muslija

Ndahet nga jeta kreu i Shoqatës Patriotike ‘Çamëria’, babai i aktivistit të njohur

Lea Muslija

Presidenti Meta, letër institucioneve për zgjedhjet e 25 prillit: Të shmangen fenomenet negative

S.B.

Porti i Ri Turistik i Sarandës, Rama publikon videon: Deri në fund të mandatit të tretë një tjetër nivel turizmi

S.B.

“Brenda muajit maj, 500 mijë të vaksinuar”, Manastirliu publikon videon: Ja sa gjyshe e gjyshër janë sot më të mbrojtur

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...