Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Ndërtohet “Lidhja e Prizrenit” në Paskuqan, Rama: Ka rilindur pas shembjes nga tërmeti

Rreth 224 fëmijë të kopshtit “Lidhja e Prizrenit” në Paskuqan, Kamzë do të kenë kushte optimale, pas rindërtimit të tij nga e para.

Kryeministri Edi Rama publikoi sot disa fotografi nga kopshti i rilindur, i cili u dëmtua nga tërmeti i 26 nëntorit të 2019.

“Mirëmëngjes dhe me kopshtin e ri “Lidhja e Prizrenit”, në Paskuqan, që ka rilindur pas shembjes nga tërmeti të karakatinës së të vjetrit, ju uroj një fundjavë të mbarë”, tha Rama.

Kopshti u ndërtua nga e para me financim të qeverisë shqiptare dhe mbikëqyrje të Fondit Shqiptarë të Zhvillimit.

Vlera e objektit kap shifrën e 83 002 114 lekë pa TVSH, ndërkohë që punimet për këtë kopsht kanë nisur në 22 qershor 2020.

Postime të ngjashme

“Njoftoi trafikantët për hetimin”/ Mbërrin letërporosia nga autoritetet gjermane për ish-zv/drejtorin e OFL, Artan Shkëmbi

S.B.

Rama zbulon detajet e marrëveshjes për Aeroportin e Rinasit

S.B.

Shpallet fituesi për aeroportin e Vlorës, Balluku: Moment historik, vlera e investimit rreth 104 milion euro

S.B.

Manastirliu në maternitetin e ri të Lezhës: Po ndërtojmë 4 maternitete, mbi 72 mijë familje janë mbështetur me bonusin e bebes

S.B.

Zgjedhjet e 25-prillit/ Meta kërkesë Kuvendit, Ramës dhe Çuçit për zgjatjen e vlefshmërisë së kartave të identitetit

S.B.

“S’jemi të pasur por do rindërtojmë çdo shtëpi falas”/ Ahmetaj: Në pranverën 2022 nuk do ketë asnjë shenjë nga tërmeti!

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...